Skuadra nga Liga e tretë tallet me PSZH-në

Pas humbjes 3-1 të pësuar kundër Real Madrid në Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të 1/8-ve të Champions League, Fuenlabrada, skuadër e kategorisë së tretë të futbollit spanjoll, është tallur me francezët në Tvitter “Është e vërtetë, Parisi ka shënuar më pak gola se ne në Bernabeu. Championsi nuk është

Zylbehari: Shkëndija këtë vit do të luajë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve!

Shkëndija nga Tetova është prej skuadrave më të organizuara shqiptare dhe sundon në Kampionatin e Maqedonisë në futboll. Shkëndija dhe Skënderbeu nga Korça, janë shembull për të mirë, se si bëhet organizimi në klub dhe si luftohet në arenën ndërkombëtare.  Faton Zylbehari është zëdhënës i klubit të Shkëndijës, një njeri