Në prag një shkëmbim i madh! Super ylli rikthehet te skuadra e tij e vjetër

Edhe pse gjatë kësaj vere Pep Guardiola në skuadrën e tij solli Rijad Mahrezin nga rradhët e Lesterit, si duket algjeriani nuk është zgjidhja e parë e strategut spanjoll. Tekniku i Mançester Sitit po sheh mundësinë që në skuadër të sjellë brazilianin e Juventusit, Daglas Kosta. Guardiola vlerëson lartë cilësitë e

Juve – Kosta, shumë afër marrëveshjes

Braziliani Daglas Kosta është shumë pranë transferimit te Juventusi dhe mungojnë vetëm disa detaje të vogla që futbollsiti i Bajernit të Munihut të veshë fanellën e “bardhezinjëve”, raporton Sky Sport, përcjellë “infOSport.mk” . Mesfushori brazilian ka dalë i tepërt te Bajerni, që nuk e konsideron më titullar, pas një sezoni jo