Vjen oferta e parë zyrtare në adresë të Napolit për Elseid Hysajn

Elseid Hysaj shumë lehtë mund të ndodh që të largohet nga Napoli që këtë vit. Për shërbimet e mbrojtësit shqiptarë një kohë më të gjatë interesohen një numër i madh skuadrash, ndërsa së fundmi në pistë ka dalë edhe skuadra e njohur ruse e Spartak Moskës, transmeton “infOSport.mk”. Madje sipas asaj

Realizoi golin e parë me Napolin, ja sa gola numëron gjithsej Hysaj në karrierën e tij

Plotë 8 vite luan në nivele të larta, por futbollisti i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj nuk është një mbrojtës krahu që shquhet për gola. Në karrierën e tij në rang klubesh (Empoli dhe Napoli), si dhe me Kombëtaren shqiptare, Hysaj në total ka shënuar vetëm 3 gola. Golin e tij të parë

Hysaj largohet nga Napoli, por jo edhe nga “Serie A”

Vetëm disa ditë më parë agjenti i futbollistit shqiptarë, Elseid Hysaj, njoftoi se i kanë bërë të ditur presidentit De Laurentiis vendimin për t’u larguar nga Napoli, ndërsa sot vjen interesimi i parë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare. Është skuadra kampione e Juventusit që dëshiron shërbimet e shkodranit Hysaj, një mënyrë