Transferimi i Fazlagiç te Visla Krakov, Shkëndija përfiton 150 mijë euro

Përveç ekipit aktual të Zhilinës, nga shitja e Enis Fazlagiç te Visla Krakov, ka përfituar edhe ish klubi i tij, Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se Shkëndija mbante 30% të kartonit të Fazlagiç nga shitja te skuadra e Zhilinës verën e vitit 2018-të, “kuqezinjtë” automatikisht kanë përfituar 150 mijë euro. Kujtojmë

Ish futbollisti i Shkëndijës, Enis Fazlagiç vazhdon karrierën në Poloni

Ish futbollisti i Shkëndijës, Enis Fazlagiç, karrierën e tij do ta vazhdojë në Poloni, te një ndër skuadrat më të njohura të këtij vendi, Visla Krakov, njofton “infOSport.mk”. Fazlagiç te Visla Krakov transferohet nga rradhët e sllovakëve të Zhilinës, te e cila skuadër ishte transferuar verën e vitit 2018-të. Me këtë skuadër,

Murati, Radeski e Fazlagiq ndiqen nga Dinamo Zagrebi

Ndeshja kontrolluese ndërmjet Shkëndijës dhe Dinamo Zagrebit e zhvilluar në Antalia të Turqisë ka shërbyer edhe për ndjekje dhe zbulim të talentëve të rinjë nga të dyja skuadrat. “InfOSport.mk” mëson se nga Dinamo e Zagrebi kanë pëlqyer disa lojtarë të “kuqezinjëve” tetovar. Është Mevlan Murati dhe Enis Fazlagiq që kanë tërhequr