Murati, Radeski e Fazlagiq ndiqen nga Dinamo Zagrebi

Ndeshja kontrolluese ndërmjet Shkëndijës dhe Dinamo Zagrebit e zhvilluar në Antalia të Turqisë ka shërbyer edhe për ndjekje dhe zbulim të talentëve të rinjë nga të dyja skuadrat.

“InfOSport.mk” mëson se nga Dinamo e Zagrebi kanë pëlqyer disa lojtarë të “kuqezinjëve” tetovar. Është Mevlan Murati dhe Enis Fazlagiq që kanë tërhequr vëmendjen e president të Dinamos, Mamiq, ndërsa emri Marian Radeskit ishte përfolur edhe më herët për një interesim nga nënkampionët e Kroacisë, ndërsa vazhdon të mbetet

Kujtojmë që ndeshja Shkëndija-Dinamo Zagreb u mbyll me barazim pa gola.

Leave a Reply