Vllaznia e Shkodrës transferon goleadorin e Rabotniçkit

Vllaznia e Shkodrës ka angazhuar sulmuesin shkupjan Fahrudin Djurdjeviç, njofton “infOSport.mk”. 29-vjeçari te skuadra shkodrane vjen nga rradhët e Rabotniçkit, aty ku edicionin e kaluar rezultoi si golashnëuesi më i mirë i kësaj skuadre. Djurdjeviç në 26 ndeshje me “romantikëtë” regjistroi 12 gola dhe 4 asiste, mirëpo nuk preferoi të vazhdojë