Ferhan Hasani e bënë sefte në Arabi me dy gola ndaj Al Batin (VIDEO)

Ish kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani, ka gjetur golat e parë në kampionatin elitarë të Arabisë Saudite, duke realizuar një ‘dopietë’ në fitoren 3:1 të skuadrës së tij Al Fraed në transfertën ndaj Al Batin në kuadër të javës së 11-të, njofton ‘infOSport.mk’. Hasani golin e tij të parë në tokën

ZYRTARE, Hasani vazhdon në Arabinë Saudite, i bashkohet ekipit të Besnik Hasit

Ferhan Hasani më në fund ka gjetur skuadrën e rij të re. Pasi nuk pranoi të vazhdojë kontratën me Shkëndijën, ai ishte në kërkim të sfidave të reja, ndërsa sot edhe zyrtarisht firmosi kontratë një vjeçare me skuadrën arabe të Al Raed, që drejtohet nga strategu shqiptarë, Besnik Hasi. Për ish

Në mungesë të Hasanit, ja kush është futbollisti më i shtrenjtë në Maqedoni

Portali i njohur gjerman që merret me merkaton dhe kartonët e futbollistëve të ndryshëm, “Transfermarkt.de”, ka bërë përditësimet e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, duke shtuar dhe ulur vlerat e futbollistëve të ndryshëm që militojnë në futbollin tonë vendor, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë përditësimi nuk ka qenë i plotë, pasi ai