E mbylli aventurën me Shkëndijën, shumë shpejtë pritet zyrtarizimi te Gjilani!

Angelçe Timovski pasi mbylli aventurën e tij me Shkëndijën, zgjoi interesim të madh te shumë skuadra si nga vendi, ashtu edhe nga rajoni. Burime të afërta me “infOSport.mk” ditë më parë njoftuan se për shërbimet e mbrojtësit të krahut të djathtë interes nga futbolli vendor kishin shfaqur Rabotniçki, Sileksi dhe Struga

Zekirja Ramadani te Gjilani merr ish kapitenin e Rabotniçkit!

Gjilani me Zekirja Ramadanin po përgatitet për ndeshjen e turit të parë të Ligës së Konferencës, derisa paralelisht drejtuesit e kësaj skuadre në bashkëpunim me strategun shkupjan po shohin mundësinë e transferimeve të reja në skuadër. Sipas burimeve të “infOSport.mk”, Ramadani nga drejtuesit e skuadrës së tij ka kërkuar angazhimin

Drita e Nuhiut dhe Gjilani i Ramadanit mësojnë kundërshtarët në Ligën e Konferencës

Pas skuadrës kampione, Ballkanit, edhe tri skuadrat e tjera që do të përfaqësojnë Kosvën në Evropë, Drita, Gjilani dhe Llapi i kanë mësuar kundërshtarët e fazës së parë kualifikuese në Ligën e Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s në Nyon e ka vendosur Dritën përballë skuadrës nga

Nis epoka e Ramadanit te Gjilani, shkupjani zhvillon stërvitjen e parë

Epoka e Zekirija Ramadanit te Gjilani tashmë ka nisur edhe zyrtarisht. Strategu shkupjan sot e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me “kuqebardhët”, shkruan “infOSport.mk”. Faqja zyrtare e SC Gjilanit ka ndarë pamjet në rrjetet sociale të stërvitjes së parë të Ramadanit. Ramadani me Gjilanin, një ndër skuadrat më të mira në

Eksperti i titujve kampion, Zekirja Ramadani merr timonin e Gjilanit!

Zekirja Ramadani, ashtu edhe siç paralajmëruam sezonin e ri do të drejtojë klubin e njohur kosovar të Gjilanit. Një gjë të tillë “infOSport.mk”  kishte paralajmëruar që me 16 maj, atëherë kur strategu shkupjan ende po drejtonte ekipin e Egnatias në Supelrigën shqiptare, me të cilën skuadër i’a arriti qëllimit që

Useini shumë larg SC Gjilanit, rikthehet në Maqedoni, por edhe Kosova opcion

Muhamed Useinin me shumë gjasa edicioni i ri do ta  gjejë më skuadër të re. Mesfushorit tetovar këtë verë i përfundon kontrata me Gjilanin, ndërsa informacione të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se palët janë shumë larg një marrëveshje të re. Useini pjesë e Gjilanit ishte 3 vite të plota,

Ndërpritet derbi i madh i Superligës së Kosovës, Gjilani-Ballkani! Tifozët vendas futen në fushë dhe sulmojnë portierin mysafir

Derbi i madh i javës së 27-të në Superligën e Kosovës midis Gjilanit dhe Ballkanit përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme, me një sulm ndaj portierit të mysafirëve, Stivi Frashëri, shkruan “infOSport.mk”. Ky i fundit vetëm disa sekonda pasi ishte mposhtur nga kolegu i tij, Enea Koliçi, nga mbrapa

Muhamed Useini shpallet kampion vjeshtorë me Gjilanin e tij në Kosovë (VIDEO)

Muhamed Useini falë grindës që tregon në çdo ndeshje, tashmë dy vite me rradhë është një titullarë i padiskutueshëm te Gjilani, me të cilën skuadër sot festuan titullin kampion vjeshte në elitën e futbollit të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Meti me Gjilanin e tij sot në ndeshjen derbi të javës së 18-të

Gjilani i Munishit nuk ndalet, pas Cale, transferoi edhe një tjetër futbollistë të Tiranës!

Futbolli kosovar nga viti në vit po rritet shumë e më shumë, ndërsa këtë më së miri po e vërtetojnë transferimet e bujshme të bëra nga ana e skuadrave nga Kosova. Investimet e mëdha po bëjnë që shumë futbollistë eminent nga Shqipëria të transferohen në Kosovë, duke ngritur kështu edhe