Elseid Hysaj elozhe për tetovarin Nedim Bajrami: Do na ndihmoj shumë

Në konferencën e radhës për shtyp të Kombëtares së Shqipërisë, para ndeshjes me Andorrën, kanë folur Elsied Hysaj dhe Klaus Gjasula. Mbrojtësi i Napolit në fjalën e tij theksoi rëndësinë për t’i nisur mbarë eliminatoret e Botërorit, ndërsa gjithashtu foli edhe për futbollistin tetovar, Nedim Bajrami, i cili së fundmi pranoi

Shifra mbresëlënëse të Hysajt me Napolin, ja në sa ndeshje është aktivizuar titullarë!

Prej thuajse tre vitesh, emri i Elseid Hysajt rreshtohet gjithmonë mes atrye që janë pranë largimit nga Napoli. Por në fund, mbrojtësi mbetet përsëri pjesë e “napolitanëve” e për më tepër, kthehet në fushën e lojës si titullar. Edhe këtë vit po ndodh e njëjta gjë. Hysaj mund të largohej në verë

Napoli demolon Xhenoan e Pandev, Elif Elmas protagonistë me gol (VIDEO)

Napoli i Elseid Hysajt dhe Elif Elmas kanë demoluar Xhenoan e Goran Pandev dhe Valon Behramit në ndeshjen e vlefshme të javës së dytë në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Napoli shënoi fitore 6:0, ndërsa pikërisht dyshja Hysaj – Elmas dolën të jenë protagonistë në shënimin e golit të 5-të. Hysaj nga

Turku Xhengiz Under te Napoli, Elseid Hysaj te Roma!

Futbollisti turk, Xhengiz Under, sezonin e ri futbollistik me shumë gjasa do të veshë fanellën e Napolit. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Napoli ka arritur marrëveshje personale me futbollistin turk. Napoli dhe Xhengiz kanë rënë dakord për një pagë vjetore prej 3,5 milionë eurove dhe një kontratë afatgjate për 5

Elseid Hysaj largohet nga Napoli, transferohet te gjigandët spanjoll!

Elseid Hysaj pas plotë 5 sezonesh do të largohet nga Napoli, për të vazhduar karrierën në Spanjë. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, e ardhmja e mbrojtësit shqiptar do të jetë në Spanjë, më saktësisht te skuadra gjigande e Atletiko Madridit. “La Repubblica”, shkruan se presidenti De Laurentis dhe drejtuesit e skuadrës

Hysaj: Unë jap 100% për kombin tim, njerzit flasin se nuk kanë çfarë bëjnë!

Shqipëria fitoi Izraelin me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, duke e nisur kështu me këmbë të mbarë këtë kompeticion të rëndësishëm të UEFA-së, i cili është një rrugë shumë e mirë për të arritur në Kampionatin Europian 2020. Pas fitores me Izraelin, ka folur Elseid Hysaj,