Ish braziliani i Pelisterit i bashkohet Ballkanit të Ilir Dajës

Braziliani Lukas Kardozo edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkanit, njofton “infOSport.mk”. Braziliani 28-vjeçar së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Qyzyljar nga Kazakistani, ku nuk arriti që të vie në shprehje, ashtu siç kishte bërë më parë në kampionatin tonë vendor me skuadrën e

Partizani “manita” ndaj moldavëve të Sfintul, Zhunior njeriu i ndeshjes (VIDEO)

Fitore spektakolare e Partizanit, në ndeshjen e parë ndaj Sfintul, e vlefshme për raundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ilir Dajës shënoi fitore 5:2 ndaj skuadrës moldave, e ku fjalën kryesore e patën dy brazilianët që më parë ishin pjesë e elitës së futbollit tonë

Operohet Kardoso i Partizanit, Asani e mbështet nga afër

Jo rastësisht thonë se shoku nevojitet për ditë të vështira. Dhe në realitet edhe ashtu është, ndërsa më së miri një gjë të tillë e dëshmon edhe gjesti i Jasir Asanit, futbollistit shkupjan të Partizanit nga Tirana, i cili po qëndron afër shokut të tij të skuadrës Lukas Fereira Kardoso,