Tetovari Ethem që u shndërua në “yll” te skuadra e Kukësit

Është Valon Ethemi, i lindur dhe i rritur në Tetovë, ndërsa sezonin e kaluar u transferua në Shqipëri dhe fillimisht debutoi me skuadrën e Mamurrasit. Në verë Ethemi kaloi në radhët e Kukësit, ndërsa për një kohë shumë të shkurtër ai përfitoi zemrat e tifozëve kukësian. 20 vjeçari ka shënuar

Kukësi i Izair Eminit i dyshuar për trukim

Skuadra e Kukësit ku është pjesë tetovari Izair Emini është përfshirë në hije të trukimit të disa ndeshjeve. Iza me Kukësin fituan titullin e Kampionit në këtë sezon të Kampionatit shqiptarë dhe kur po përgatiten për kualifikueset e Ligës së Kampionëve, emrin i skuadrës kukësiane është njëllosur sërisht nga agjencia

Shqiptarët si ligat më të forta, me 7 ekipe në Evropë

Shqiptarët si asnjëherë më parë, këtë verë do të përfaqësohen në skenën evropiane nga total 7 skuadra, duke u barazuar kështu me ligat më të forta si Spanja, Anglia, Gjermania e Italia të cilët japin numër të madh për cdo vit në Evropë. Si zakonisht në eliminatoret e Ligës së Kampionëve

Numri 1 i FIFA-s, uron titullin kampion Kukësit të Izair Eminit

Numri 1 i shtëpisë së futbollit botëror, Xhani Infantino ka uruar titullin e kampionit skuadrës së Kukësit, ku është pjesë futbollisti nga Maqedonia Izair Emini. FIFA nëpërmjet një letre dërguar FSHF-së ka uruar veri-lindorët për titullin e parë kampion në historikun e tyre. “Ky titull vjen si rezultat i punës së