Spanja fiton ruletin e penaltive përballë  Kroacisë  dhe fiton Ligën e Kombeve (VIDEO)

Kombëtarja e Spanjës është  fituese e edicionit të  tretë  të  Ligës së  Kombeve. Iberikët në  finalen e madhe mposhtën Kroacinë, edhe atë  vetëm pas ruletit të  penaltive me rezultatin 5:4, pasi ndeshja në  kohën e rregullt dhe pas 120 minutave lojë  u mbyll me rrjeta të  paprekura. Ishte Spanja që  u

“Qatar 2022”, super Lionel Messi dërgon Argjentinën në finale (VIDEO)

Lionel Messi ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër, duke ndihmuar Argjentinën e tij që të prek finalen e madhe  të Kupës së Botës, që po mbahet në Katar, shkruan “infOSport.mk”. Argjentina me të në skuadër mundi sonte Kroacinë me rezultatin 3:0 në gjysmëfinalen e parë të këtij Botërori, duke u mohuar kroatëve

Kroacia trondit Francën midis Parisit, Islanda dhe Izraeli i bëjnë nder Shqipërisë (VIDEO)

Kroacia ka tronditur Francën, duke e mundur midis Parisit me rezultat minimal 1:0 në kuadër të grupit 1 në Divizionin A të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kroatët golin e fitores e gjetën që në minutën e 5-të, kur nga pika e bardhë Luka Modriç arriti të mposhtë portierin e Milanit,

Telashe për Kroacinë në prag të sfidës me Spanjën, Perishiç rezulton pozitiv me “Covid 19”

Kroacia ka humbur një lojtar shumë të rëndësishëm vetëm pak ditë para sfidës me Spanjën për një vend në çerekfinalet e EURO 2020. Ivan Perishsiç ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19 dhe është izoluar, duke humbur këtë ndeshje, por edhe të tjera të mundshme në turne në varësi të testeve të

Futsal – Euro 2022, Shqipëria u mund nga Kroacia

Kombëtarja shqiptare në futsal e drejtuar nga Erind Resuli nuk ia doli të merrte tre pikët e para në ndeshjen kundër Kroacisë, e vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Europian 2022, transmeton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë në tokën kroate, “kuqezinjtë” u mundën me rezultatin 4:1. Ndeshja nisi mirë për “kuqezinjtë”, të

Ndeshje e çmendur në Uembli, Anglia me përmbysje mund Kroacinë dhe vazhdon më tej (VIDEO)

Një super ndeshje dhe një super reklamë për Ligën e Kombeve. Kështu mund të vlerësohet takimi midis Anglisë dhe nënkampionëve të Botës, Kroacisë, ndeshje kjo që u mbyll vetëm pak çaste më parë. Kroacia avansoi e para në këtë përballje të zhvilluar në ‘Uembli’, mirëpo në fund ishte Anglia që