Leonardo: Gatuzo nuk preket

Milani do të përballet sonte në mbrëmje me Spalin, në një sfidë që nga shumë njerëz të futbollit në Itali, konsiderohet edhe si testi i fundit i trajnerit Xhenaro Gatuzo në bankinën e ‘kuqezinjëve’ dhe çdo rezultat tjetër përveç fitores, do të pasohej me humbjen e tij. Megjithatë nuk janë të këtij mendimi dy drejtuesit e

Leonardo mund të zëvendësojë Gatuzon në postin e trajnerit!

Braziliani Leonardo mund të zëvendësojë Xhenaro Gatuzon në postin e trajnerit te Milanit, në rast dështimi të ‘rosonerëve’ të shtunën kundër SPAL në ‘San Siro’. Informacionin e ka publikuar ‘Sportmediaset’, që tradicionalisht është mirë i informuar rreth ngjarjeve te Milani, skuadër kjo që në 4 ndeshjet e fundit kampionale nuk dinë për fitore, për

Leonardo rikthen koloninë braziliane te Milani! Edhe një tjetër karioka vishet ‘kuqezi’!?

Me emërimin e Leonardos në postin e drejtorit sportiv, te Milani sërish pritet të sundojnë futbollistët brazilian, kur janë në pyetje futbollistët e huajt te kjo skuadër. Sipas informacioneve që vinë nga Italia, Milani po planifikon të nisë një ofertë për mbrojtësin e Sao Paulos, Rodrigo Caio. “Rossonerët” janë të interesuar që

Leonardo rikthehet te Milani

Leonardo është i gatshëm të rikthehet në “Serie A” dhe sërish te Milani, aty ku luante edhe si futbollist. “Sky Sport” raporton se ish trajneri brazilian së shpejti mund të zyrtarizohet te skuadra e Milanit. Leonardo ka ofertë për angazhim te ish ekipi i tij, por në rolin e drejtorit të