Musliu: Nuk e fshehim, jemi favorit ndaj Lihtenshtejnit, por duhet ta dëshmojmë edhe në fushë

Mbrojtësi shqiptarë, Visar Musliu ka folur në prag të ndeshjes së parë të tetorit të përfaqësueses së Maqedonisë kundër Lihtenshtejnit, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i MOL Fehervar, e pranon se Maqedonia në këtë ndeshje është favorit, megjithatë

Super Enis Bardhi shënon nga gjuajtja e lirë, traverza i mohon edhe golin e dytë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka shënuar golin e parë në kuadër të ndeshjeve eliminatore që po zhvillohen nga ora 20:45, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Igor Angellovskit me anë të Enis Bardhit shënuan vetëm pas 7 minutave lojë. Shkupjani i Levantes shënoi nga gjuajtja e lirë, edhe atë nga një distancë e

Bardhi: Kundër Lihtenshtejnit e rëndësishme të shënojmë gol sa më herët

Përfaqësuesja A e Maqedonisë sot në arenën “Todor Proeski” do të zhvillojë edhe ndeshjet e dytë të ciklit të ri kualifikues për Kampionatin Botërorë “Qatar 2022”. Pas ndeshjes hapëse me Rumaninë si mysafirë, ku pësuam disfatë me shifrat 3:2, tani na pret ndeshja e parë si vendas kundër Lihtenshtejnit, ndaj së

Lihtenshtejni-Maqedonia, Angellovski me 4 shqiptarë në formacionin bazë

Përfaqësuesja e Maqedonisë me fillim në ora 20:45 kundër Lihtenshtejnit do të zhvillojë ndeshjen e parafundit në kuadër të grupit 4 në Ligën ‘D’, njofton ‘infOSport.mk’. Trajneri Angellovski ka vendosur që në formacionin bazë të inkuadrojë edhe 4 futbollistë shqiptarë, si Ferhan Hasanin, Enis Bardhin dhe dy mbrojtësit e Shkëndijës,

Çfarë koiçidence, Maqedonia mund Lihtenshtajnin me rezultatin e njejtë si në ndeshjen e parë zyrtare 25 vite më parë

Koiçidencë, por gjithsesi e bukur. Maqedonia mund 4:1 Lihtenshtajnin në ndeshjen e tretë të grupit në Ligën e Kombeve, në ditën kur u mbushën 25 vite nga ndeshja e parë zyrtare e ekipit përfaqësues. Pikërisht më 13 tetor të vitit 1993 në transfertën në Kranj u mund 4:1 Sllovenia më përballjen

Maqedonia dhuron spektakël gjatë 45 minutave të para ndaj Lihtenshtejnit

Përfaqësuesja e Maqedonisë po dhuron spektakël në ‘Telekom Arena’ gjatë 45 minutave të para në ndeshjen e xhiros së tretë të grupit të katërt në Ligën ‘D’ të Ligës së Kombeve ndaj Lihtenshtejnit, njofton ‘infOSport.mk’. https://www.dailymotion.com/video/x6veis9 3:1 është rezultati në favor të ‘verdhekuqve’, të cilët brenda 30 minutave të para avansuan me

Gjenerata e artë U19 tenis me Lihtenshtejnin

Përfaqësuesja e Maqedonisë U19 me fitore të thellë 6:0 ndaj Lihtenshtejnit dhe me 9 pikë maksimale i mbylli ndeshjet e grupit për kualifikim në fazën elite të kualifikimeve të UEFA-së për Kampionatin Europian, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit të grupit ata thjesht ishin të përkryer përballë skuadrës më të dobët