Humbjen nga Maqedonia gjeorgjianët e përjetuan shumë rëndë, plas  grushti në Federatë! (VIDEO)

Tifozët gjeorgjian nuk e kanë përjetuar aspak mirë disfatën e kombëtares së tyre mbrëmë përballë Maqedonisë së Veriut, teksa disa prej tyre janë konfrontuar fizikisht me disa nga krerët e Federatës së futbollit gjeorgjian, para së cilës ndërtesë kishte plasur një sherr i madh. Tifozët e acaruar kërkonin dorëheqjen e presidentit

Shtyhen edhe ndeshjet e futsalit

Pas shtyerjes së ndeshjeve të futbolli të madh, janë shtyrë edhe të gjitha ndeshjet e javës së dytë në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë Federata e Futbollit të Maqedonisë ua ka konfirmuar të gjitha klubeve pjesëmarrëse, përfshirë këtu edhe klubin kampion të Futsal Shkupit. Këta të fundit

Gazeta britanike parashikon rezultatin nga ndeshja, Maqedoni e Veriut-Kosovë

Ndeshja midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, përveç që ka zgjuar shumë interesim në këto dy shtete dhe në gjithë Ballkanin, ka tërhequr vëmendjen edhe të shumë mediave ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe portalin britanik “sportsmole.co.uk”, që ka parashikuar

Maqedoni e Veriut-Kosovë, njihuni me moshën mesatare të të dyja ekipeve

Maqedonia e Veriut nesër mbrëma me fillim në ora 20:45 në arenën “Todor Proeski” do të përballet me Kosovën, në një nga ndeshjet më të rëndësishme për  të dyja përfaqësueset, duke pasur parasysh se kanë rastin që përmes rrugës më të shkurtë të sigurojnë një vend për në Europianin e

Dhoma e VAR-it në arenën “Todor Proeski” gati për ndeshjen Maqedoni e Veriut-Kosovë

Të enjten me 8 tetor, Maqedonia e Veriut në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Kosovën në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, njofton “infOSport.mk”. Për të dyja këto përfaqësuese, kjo ndeshje është e një rëndësie të veçantë, pasi përmes saj munden

Teknologjia VAR do të shfrytëzohet në ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut më 8 tetor me fillim në ora 20:45 në arenën “Todor Proeski” në Shkup kundër përfaqësueses së Kosovës do të zhvillojë ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020, përmes së cilës do të shpresojnë për një kualifikim të mundshëm në Europianin e vitit

Angellovski zbulon datën e grumbullimit të përfaqësueses së vendit për ndeshjen me Kosovën

Seleksionuesi i përfaqësueses së vendit, Igor Angellovski me 1 tetor do të bëjë grumbullimin e futbollistëve, të cilët do të jenë të gatshëm për ndeshjet e tetorit, përfshirë këtu edhe ndeshjen më të rëndësishme viteve të fundit, atë kundër përfaqësueses së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Për herë të parë Maqedonia do të

UEFA, Maqedoni – Kosovë në tetor, finalja e LK në nëntor

Maqedonia dhe Kosova janë në pritje të datës së saktë të ndeshjes historike në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, ndërsa sipas informacioneve të fundit, e njëjta pritet të zhvillohet në muajin tetor. Fillimisht kjo ndeshje duheshe të zhvillohet me 26 mars, që më pas të shtyhet për në muajin