Befason futbollisti i Ferizajit, Maqedonia favorite përballë Kosovës!

Behar Bardhi, ndryshe vëllai i Enis Bardhit, aktualisht është pjesë e skuadrës së Ferizajit në Superligën e Kosovës, ndërsa i njëjti në një intervistë për “Gazeta Olle”, ka zbuluar shumë gjëra për vëllain e tij (Enisin) që luan në La Liga me Levanten, ndërsa gjithashtu kishte folur edhe për takimin

Agim Ibraimi flet për ndeshjen Maqedoni-Kosovë, ja kush është favorit sipas tij

Ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë, është një ndër ndeshjet që pritet me shumë interesim nga gjithë shqiptarët dhe futbolldashësit e shumtë në vendin tonë. E njëjta ishte paraparë të zhvillohet me 26 mars, që më pas të shtyhet për datë 4 qershor, ndërsa data përfundimtare ende nuk është caktuar,

ZYRTARE, Maqedoni e Veriut – Kosovë shtyhet sërish

UEFA ka vendosur edhe njëherë tjetër të shtyej ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, njofton “infOSport.mk”. E gjitha kjo si shkak i pandemisë së koronavirusit. Dueli duhej të luhej më 26 mars në Shkup, mirëpo shkaku i krizës me virusin COVID-19 prolongohet dy herë, fillimisht për

Alioski: Maqedonia është më me përvojë se Kosova

Futbollisti shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili përfaqëson Maqedoninë e Veriut së fundmi ka folur rreth ndeshjes që përfaqësuesja e vendit tonë do ta zhvillojë kundër Kosovës. Kjo ndeshje është e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, ndërsa  edhe pse ishte caktuar fillimisht të zhvillohet me 26 mars, e njëjta do

ZYRTARE, Maqedoni-Kosovë do luhet me tifozë, caktohet edhe data

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve do të zhvillohet me datë 4 qershor në Shkup me praninë e tifozëve, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë duheshe të zhvillohej me 26 mars, por për shkak të koronavirusit, e njëjta u anulua, duke u zhvendosur për në

ZYRTARE, shtyhet ndeshja Maqedoni-Kosovë

Në këto momente është duke u zhvilluar video-konferenca me krerët e UEFA-së dhe të gjithë presidentët e federatave të futbollit Europian. Pika e parë është vendosur dhe dueli ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovë si dhe të gjitha ndeshjet tjera të plej of-it  për Kampionatin Europian të cilat duhej të luheshin deri

Maqedoni-Kosovë pa shikues, ja çfarë thotë Bejtullai që ka edhe një mesazh për tifozët

Vendimi që ndeshja të zhvillohet pa shikues për shkak të koronavirusit nuk është pritur mirë nga askush, por shëndeti është mbi të gjitha, thotë Egzon Bejtullai, mbrojtësi tetovar, i cili gjatë merkatos së janarit braktisi Shkëndijën për tu transferuar në Suedi te skuadra e njohur e Helsinborgut. Bejtullai thotë se mos-prania

Bejtullai: Respekt për Kosovën por ne e duam kualifikimin

Ish mbrojtësi i Shkëndijës, Egzon Bejtullai, që aktualisht luan me ekipin suedez të Helsinborgut, në një intervistë për “Gazeta Express” të Kosovës, ka folur për takimin e shumë pritur gjysmëfinal të Ligës së Kombeve, midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës 26 vjeçari thotë se kjo ndeshje është e rëndësishme për të

Maqedoni-Kosovë, kapiteni Goran Pandev bënë thirrje për….

Kapiteni i Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev bën thirrje publike që ndeshja me Kosovën të shtyhet. Këto dy përfaqësuese duhet të takohen me 26 mars në Shkup, në kuadër të ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja është tepër e rëndësishme për kualifikimin, teksa ekipit fitues do të ketë