Medin Bajrami gati të rikthehet të luaj sërish në Maqedoni!

Medin Bajrami pak para disa ditëve i pakënaqur me kushtet e ofruara vendosi të largohet nga skuadra e Malishevës, ndërsa informacionet e “infOSport.mk”, bëjnë me dije se i njëjti mund të rikthehet të luaj sërish në elitën e futbollit të Maqedonisë. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Renovës, ndërsa verën

Ish dyshja e Renovës Bajrami-Gavazaj arkitekt të fitores së Malishevës në Mitrovicë (VIDEO)

Malisheva, që këtë edicion u inkuadrua në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar, të shtunën regjistroi fitoren e dytë sezonale, duke mundur Trepçën ’89 në Mitrovicë me rezultatin 2:3, njofton “infOSport.mk”. Ariktekt të kësaj fitore mjaft të rëndësishme të skuadrës së Arsim Thaçit, ishte ish dyshja e Renovës, Medin

ZYRTARE, Bellasica transferon një mbrojtës shqiptarë

Pas largimit të Arben Tafa-s, Bellasica ka gjetur akordin me një tjetër futbollistë shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për talentin 22-vjeçar, Medin Bajrami, i cili te Bellasica vjen nga rradhët e Mariborit. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që me datë 21 gusht, teksa zyrtarizimi nga vetë skuadra e Bellasicës

Bellasica mbrojtjen e plotëson me një tjetër shqiptarë pas ikjes së Arbenit!

Nuk ka kaluar shumë kohë dhe Bellasica ka arritur të gjejë zëvendësuesin e mbrojtësit shqiptarë, Arben Tafa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Strumica këtë repart sërish ka vendosur t’ia besojë një futbollisti shqiptarë. Fjala është për talentin 22-vjeçar, Medin Bajrami, i cili te Bellasica vjen nga rradhët e Mariborit, te e cila skuadër