Benevento në kërkim të Ajetit dhe Memushajt

Pas transferimit të Berat Xhimshitit, skuadra e re e inkuadruar në “Serie A”, Benevento dëshiron që në rradhët e veta të sjellë edhe dy futbollistë të tjerë shqiptarë. Fjala është për Arlind Ajetin dhe Ledian Meushajn, dy futbollistë që njohin mirë futbollin italian. Memushaj aktualisht është pjesë e Peskaras, te e

Xhemaili iku, por vjen një tjetër shqiptarë te Bolonja

Bolonja si duket nuk mund të bëjë pa futbollistë shqiptarë. Pasi ditë më parë nga kjo skuadër u largua futbollisti tetovar, Blerim Xhemaili, drejtuesit e kësaj skuadre kanë piketuar  një tjetër futbollistë shqiptarë, që do komandonte me mesfushën e tyre. Fjala është për Ledian Memushajn, të cilin e duan me çdo