Bardhi me Levanten e tij shkarkojnë Montellën nga posti i trajnerit te Sevilja

Vinçenco Montella edhe zyrtarisht më nuk është trajner i Seviljës. Vendimi është marrë sot, pas humbjes 2:1 në transfertën ndaj Levantes, që ishte në vijim të asaj finaleje për t’u harruar ndaj Barcelonës. Trajneri italian mori drejtimin e “andaluzianëve” në muajin dhjetor, rreth një muaj pasi ishte shkarkuar nga Milani, por

Montella në bisedime me Seviljen

Viçenzo Montella me shumë gjasa do të jetë trajneri më i ri i Seviljes. Ish trajneri i Milanit është në bisedime me drejtuesit e Seviljes dhe nga këta të fundit shihet adekuat për të zëvendësuar të shkarkuarin Eduardo Berrizo. Në mediat spanjolle këtë e shohin si punë të kryer, ndërsa zyrtarizimi

Montella i mahnitur me atomsferën e krijuar nga “Ballistët”       

Atmosfera që krijuan “Ballistët” në ndeshjen e fazës “play-off” ndaj Milanit në “Telekom Arena”, nuk ka mbetur pa u vërejtur edhe nga trajneri i Milanit, Vinçenco Montella. Ai në konferencën për shtyp, përveç lëvdatave në adresë të futbollistëve të Shkëndijës, foli edhe për tifozët e Shkëndijës, të cilët krijuan një

Montella: Rezultati i ndeshjes së parë me Shkëndijën jo i realt (VIDEO)

Trajneri i Milanit, Vinçenco Montella edhe njëherë tjetër ka treguar respektin ndaj skuadrës së Shkëndijës, shkruan “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse edhe në konferencën për shtyp para ndeshjes së parë  në “San Siro” kur tregoi respekt maksimal për skuadrën tetovare, Montella, i tillë ishte edhe sot në konferencën për shtyp në Shkup,