Nehar Sadiki nga Erzeni transferohet në një nga skuadrat e kryeqendrës shqiptare!

Nehar Sadiki duket se është kthyer në prioritetin kryesor të Dinamos së Tiranës në këtë merkato vere. Mbrojtësi kumanovar zhvilloi një sezon fantastik me Erzenin edicionin e kaluar në Superligën shqiptare, duke tërhequr kështu vëmendjen e skuadrave tjera. Qëndërmbrojtësi do të ishte një vlerë e shtuar për  trajnerin Dritan Mehmeti në

Nehar Sadiki brenda dy muajve ndërron dy skuadra, por mbetet në Shqipëri!

Nehar Sadiki brenda dy muajve po ndërron dy skuadra. Ai është larguar nga Egnatia, te e cila skuadër u prezantua me datë 14 qershor, dhe i është bashkuar skuadrës së Erzenit, që ishte shumë aktive në këtë merkato, duke transferuar një skuadër të tërë. Një gjë të tillë njofton “Panorama Sport”,

Nehar Sadiki dhe Renova ndajnë rrugët

Nehar Sadiki më nuk do të jetë pjesë e Renovës. Mbrojtësi kumanovar me pëlqim të dyanshëm ka ndërprerë bashkëpunimin me skuadrën tetovare, pjesë e së cilës  ishte nga janari i vitit 2019-të, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë njoftuar nga tabori i klubit nga Xhepçishti përmes faqes zyrtare në “facebook”. https://www.facebook.com/kfrenova/photos/a.694053577282423/3420830594604694/?type=3&theater Sadiki

Renova bënë një goditje të fuqishme në merkato, nënshkruan me mbrojtësin Sadiki

Renova gjatë ditës së sotme ka prezantuar qendërmbrojtësin e talentuar kumanovar, Nehar Sadiki, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit edhe pjesën e dytë të sezonit të kaluar e kaloi te Renova, te e cila skuadër vendosi të rikthehet sërish, edhe pse kishte opcione edhe për jashtë vendit. Kësisoj me Sadikin në qendër

KF Tirana pas Berishës, gati të marrë edhe Nehar Sadikin e Rabotniçkit

E ardhmja e mbrojtësit kumanovarë, Nehar Sadiki është shumë larg Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Për shërbimet e 20-vjeçarit interesohen disa skuadra nga jashtë Maqedonisë, ndërsa si duket më konkrete në ofertën e saj është skuadra e Tiranës, e cila rikthimin në elitën e futbollit shqiptarë dëshiron ta pret me një fond

Bushi: Sadiki donte të bashkohej në Kombëtare, por nuk është e lehtë!  

Shpresat e Kombëtares së Shqipërisë thënë me një fjalë zhgënjyen në dy ndeshjet e fundit me Sllovakinë në kuadër të eliminatoreve për Evropianin 2019-të që do të zhvillohet në Itali. Seleksionuesi i U21 të Shqipërisë, Alban Bushi ka pranuar kritikat, por thotë se rezultatet do të ishin më ndryshe nëse