Shkëndija vazhdon garat në Liga Europa, ja me kë do të luaj

Shkëndija është eliminuar që në raundin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, me ç’rast tashmë pranverën europiane do ta vazhdojë në Liga Europa, aty ku realisht do e presin kundërshtarë më të lehtë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija edhe pse ishte favorit absolut përballë estonezëve të Nome Kalju, ata në fund

Shkëndija fiton në Talin dhe sheh me sy ka raundi i dytë kualifikues (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Nome Kalju në Talin të Estonisë, duke hedhur kështu një hap të madh për në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija ishte dominuese gjatë gjithë takimit, mirëpo mbrojtja e fortë e vendasve dhe loja shumë difenzive

Ja sa tifoz pritet të ketë në ndeshjen Nome Kalju-Shkëndija

Shkëndija ndeshjen e parë të këtij edicioni në Europë do ta zhvillojë sot në transfertën në Talin, kundër skuadrës kampione të Estonisë, Nome Kalju, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjet si vendas skuadra kundërshtare e Shkëndijës i zhvillon në stadiumin “Hiiu”, në një nga paralagjet e Talinit, që ka kapacitet prej 900 vendeve. Mirëpo

Ja me cilët fanella do të paraqitet Shkëndija sot kundër Nome Kalju

Skuadra kampione e vendit, KF Shkëndija sot kundër Nome Kalju do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” kanë njoftuar se në ndeshjen e sotme, e cila do të zhvillohet në "Kadrioru Staadion” që ka kapacitet prej 5