E bujshme, pas Marcelo dhe Rodrigez, gjigandët e Olimpjakos gati të prezantojnë edhe një strugan

Strugani, Pajtim Kasami ka disa muaj që ka mbetur futbollist i lirë pas largimit nga gjigantët e Zvicrës, Bazeli. Mesfushori shqiptar do të rikthehet në elitën e futbollit grek, pas disa viteve të kaluara në vendlindjen e tij Zvicër. 30-vjeçari ka arritur marrëveshje me gjigantin grek Olimpijakos ku pritet të zyrtarizohet

Grekët e Olimpijakos kundërshtarë të mundshëm të Tiranës në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve

Tirana gjatë ditës së martë mësoi kundërshtarin e rrethit të parë eliminatorë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Goglat deshën që kampionët e Shqipërisë të peshkojnë skuadrën e Dudelanzh nga Luksemburgu, ndërsa gjatë ditës së sotme kjo skuadër do të mësojë edhe kundërshtarin eventual të raundit të dytë eliminatorë, njofton