E porositur apo jo? Futbollisti i Barcelonës ndërhyn ashpër ndaj Nejmar në stërvitje!

Kombëtarja e Brazilit po përgaditet për dy ndeshjet e rradhës eliminatore kundër Bolivisë dhe Kilit, ndërsa që në stërvitjen e parë erdhi deri te një zënkë mes Paulinjos së Barcelonës dhe ish futbollistit “katalunas”, Nejmar, që tashmë është pjesë e PSZh-së. Paulinjo kishte ndërhyrë ashpër ndaj yllit të skuadrës parisiene, i

ZYRTARE: Barcelona transferon më në fund brazilianin që e kërkonte

Barcelona ka zyrtarizuar ditën e sotme blerjen e parë, pas largimit të Nejmarit. Megjithatë ai nuk nuk është braziliani i shumë dëshiruar Kutinjo, por është një brazilian tjetër, Paulinjo, i cili gjithashtu kërkohej nga ana e drejtuesve të Barcelonës për të përforcuar mesfushën. Paulinjo te skuadra “katalunase” vjen nga skuadra kineze