Ish sulmuesi i Pobedës braktis Shqipërinë, transferohet në Izrael!

Ish sulmuesi i Pobedës, që së fundmi ishte pjesë e Laçit në Superligën shqiptare, Kirian Nuabueze, karrierën e tij mund ta vazhdojë në Izrael, transmeton “infOSport.mk”. Sipas mediave qipriote dhe izraelite, “Këpuca e Artë” e sezonit 2019-2020 në Superligën e Shqipërisë shihet si zëvendësuesi ideal i sulmuesit izraelit, Ben Sahar te

Akademia Pandev pa probleme mund Pobedën, Europa bëhet realitet (VIDEO)

Akademia Pandev ka shënuar edhe fitoren e tretë identike 3:1 ndaj Pobedës gjatë ndeshjeve të stinorit pranveror, duke pasur parasysh se këto dy skuadra gjatë këtij viti luajtën dy ndeshje edhe në kuadër të gjysmëfinaleve të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Akademia Pandve arsyetoi epitetin e skuadrës favorite edhe sot përballë

Golat nga ndeshja Pobeda-FC Shkupi (VIDEO)

Skuadra e Shkupit ka marrë fitoren e dytë radhazi, kësaj radhe duke e mundur Pobedën në Koçani me rezultat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat “pëllumbat” nga Çairi i realizuan në pjesën e dytë, ndërsa autorë të golave dolën të jenë dy rezervistët Serxho dhe Angellov. FC Shkupi ishte dukshëm kundërshtarë

Nesër mësohen dy finalistët e sivjetshëm të Kupës së Maqedonisë

E mërkura në futbollin vendor sjellë dy ndeshjet e kthimit të ½ së finales, ku edhe përfundimisht do të mësojmë dy skuadrat finaliste për edicionin 2018/2019, njofton “infOSport.mk”. Akademia Pandev shihet si favorit i madh ndaj Pobedës në ndeshjen që do të zhvillohet në Kavadar. Skuadra e trajnerit Jugosllav Trençpovski në