Sejdini premton premio 4.5 mln euro për futbollistët në rast kualifikimi në “Qatar 2022”

5 ditë më parë eliminuan 4 herë kampionët e Botës, ndërsa sonte një gjë të tillë dëshirojnë të bëjnë ndaj ish Kampiones së Europës, Portugalisë. Në rast se djemtë e Bllagoja Milevskit arrijnë të bëjnë një gjë të tillë, atëherë Federata e Futbollit të Maqedonisë me në krye presidentin shqiptarë, Muhamed

Maqedonia me eliminimin e Italisë “prishi planet” e FIFA-s për të caktuar kokat e grupeve për “Qatar 2022”

Shorti i Botërorit “Qatar 2022” do të mbahet me datën 1 prill.Tashmë janë zbuluar edhe Kombëtaret që do jenë pjesë e vazos së parë, pjesë e së cilës si zakonisht janë kombëtaret favorite. Bëhet fjalë për kombëtaren e Katarit, si vend organizator, dhe ekipet tjera si,  Belgjika, Brazili, Franca, Argjentina, Anglia

Maqedonia e pafat, në gjysmëfinale të “play-off” kundër kampionëve të Europës, Italisë

Është hedhur shorti për ndeshjet e balotazhit në kuadër të  Kupës së Botës për Kombëtaret e Evropës që do sigurojnë një vend për në Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. 10 kombëtaret që përfunduan kualifikimet në vendet e dyta, përfshirë këtu edhe Maqedoninë,  si dhe dy nga Liga e Kombeve ishin pjesë e shortit

Surpriza e madhe e “Tifozave KuqeZi” për ndeshjen me Poloninë, gati Bashkimi Kombëtar!

Bashkimi Kombëtar ka nisur, tanimë po vazhdon në nivele të reja! Sigurisht, gjithmonë nga sporti dhe kurrsesi nga politika. Pavarësisht rezultatit që Shqipëria do të marrë ndaj Hungarisë, “kuqezinjtë” do të jenë ende në lojë për kualifikimin me vendin e dytë dhe kundër Polonisë do të luhet një finale e

Spanja, Greqia, Gjeorgjia nuk e kanë njohur Kosovën, por në vitin 2021 do duhet të vizitojnë Prishtinën!

Gjatë ditës së djeshme në Nion të Zvicrës u hodh shorti për grupet kualifikuese, përmes të cilave 55 kombëtare do të kërkojnë 13 vendet e siguruara për në Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar. Përfaqësuesja e Kosovës është shortuar në Grupin “B” bashkë edhe me Spanjën, Suedinë,

Maqedonia pjesë e grupit të fundit në eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pak më parë ka mësuar emrat e kombëtareve kundërshtare dhe grupin në të cilin do të luaj në kuadër të elliminatoreve për Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia do të luaj në grupin “J” së bashku edhe me Gjermaninë,

Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria mësojnë vazot për eliminatoret e KB “Qatar 2022”

Maqedonia gjatë ditës së sotme ka mësuar se në cilën vazo do të jetë për shortin e Kupës së Botës që do të mbahet me datë 7 dhjetor në Cyrih të Zvicrës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra përfaqësuese futbollistike e vendit tonë është caktuar në vazon e katërt së bashku edhe me Shqipërinë,