Zhunior rikthen shpresat e Shkëndijës

Zhunior me një super gol të shënuar në minutën e 76-të ka rikthyer shpresat e Shkëndijës përballë Rosenborgut, duke ngushtuar epërsinë e norvegjezëve në 3:2, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Osmani këtë gol e shënuan përmes një aksioni të rrjedhshëm dhe disa kombinimeve të sakta, ku Zhunior edhe për

Shkëndija nxjerr në shitje biletat për ndeshjen e kthimit në Shkup ndaj Rosenborgut

Shkëndija sonte do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të “play-off” të Liga Europa përballë Rosenborgut norvegjez, ndaj së cilës skuaëdr vetëm 7 ditë më pas në Shkup do të zhvillojë ndeshjen e kthimit, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht ndeshja e 30 gushtit do të jetë përcakatuese rreth emrit të skuadrës që

Formacionet zyrtare, Rosenborgu-Shkëndija, Osmani luan me dy sulmues (FOTO)

Sonte në Norvegji Shkëndija do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të “Play-off” të Liga Europa, e ku për kundërshtarë do të ketë skuadrën e njohur norvegjeze të Rosenborgut, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse deri në fillim të ndeshjes ka edhe plotë një orë, trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë