Struga Trim Lum dhe Renova bëjnë detyrën, Ak. Pandev fiton derbin ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në minutën e 94-të siguroi fitoren e madhe ndaj Skopjes, ndërsa po në atë minutë, Renova shënoi edhe golin e dytë, duke konfirmuar fitoren e madhe në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, njofton “infOSport.mk’’. Fitore këto shumë të rëndësishme për dy skuadrat shqiptare që figurojnë lartë në renditje.

FC Shkupi të dielën miqësore me liderët e Ligës së Dytë – Perëndim

FC Shkupi të dielën do të zhvillojë një miqësore luksi, që skuadrës së trajnerit Hasan Ozer do i shërbejë si ndeshje kampionale, duke pasur parasysh se zhvillohet në termin të zakonshëm, me qëllim që “bardhekaltërit” të mos e humbasin ritmin garues, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës nga Çairi do të jetë

Skopje luan “tenis” me Kadinon, ish sulmuesi i Shkëndijës realizon “tripletë”, shënon edhe Lamallari

Skuadra e Skopjes, që stinorin vjeshtorë në Ligën e Dytë – Perëndim e mbylli në pozitën e parë me 7 pikë epërsi ndaj ndjekësve më të afërt, Veleshtës dhe Gostivarit, të mërkurën në një miqësore ka demoluar ekipin e Kadinos me shifrat 6:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje gjithë vëmendjen e

Ish futbollisti i FC Shkupit në minutën e 93-të i siguron 3 pikë të mëdha Skopjes

Ish futbollisti i FC Shkupit, Filip Janevski, ka rezultuar deçiziv në fitoren e Skopjes ndaj Labunishtit në ndeshjen e vlefshme të javës së katërt në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori shkupjan, ndryshe djali i Goran Janevskit, një ish futbollisti të gjeneratës së artë të Slloga Jugomagnatit, golin e