Euro Futsal, Maqedonia e pëson rëndë nga Serbia, Ismaili shënon golin e vetëm “verdhekuq” (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal pa pësuar disfatë 6:1 në ndeshjen  e xhiros së katërt në kuadër të grupit të katërt eliminatorë për Europianin e ardhshëm në futsal, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Vasko Skenderovski në këtë ndeshje u futën me shumë optimizëm, sidomos pas atij barazimi 1:1 të disa

Debutim ëndërrash për Ismailin me Futsal Shkupin, ‘manita’ ndaj Shkëndijës

Taulant Ismaili, përforcimi më i bujshëm i Futsal Shkupit gjatë afatit kalimtarë të dimrit, ka bërë një debutim ëndërrash me fanellën e skuadrës ‘bardhekaltër’ nga Çairi, duke realizuar ‘manita’ në fitoren 8:2 ndaj Shkëndijës në Tetovë, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo ndeshja e parë e stinorit pranveror në elitën e futsalit vendor

Taulant Ismaili, më i mirë i turneut “Adem Jashari” në futsall (VIDEO)

Sonte në palestrën “Pallati i Rinisë dhe Sportit” në Prishtinë u zhvillua ndeshja finale e turneut në futsal “Adem Jashari”, që për çdo vit organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Maqedonia falë ruletit të penaltive në një ndeshje mjaft interesante në fund mundi Shqipërinë me reuzltatin e përgjithshëm 8:7,

Ismaili dhe Petroviç dërgojnë Feniksin në finale të Kupës së Kosovës

Dyshja nga Maqedonia, Taulant Ismaili - Dragan Petroviç kanë rezultuar deçiziv në fitoren e ekipit të futsalit Feniks nga Drenasi ndaj FC Prishtinës, duke i siguruar ekipit të tyre një vend për në finalen e madhe të Kupës së Kosovës, njofton "infOSport.mk". Feniksi në gjysmëfinalen e parë mundi ekipin nga kryeqendra