Vardari udhëtoi drejt Turqisë

Futbollistët e Vardarit mëngjesin e sotëm udhëtuan drejt Turqisë, aty ku do të zhvillojnë fazën e dytë të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofton ‘infOSport.mk’. Ekipi ‘kuqezi’ do të qëndrojë në qytetin e Alanias në hotel ‘Sentido Numa Bej’, edhe atë deri me 4 shkurt, kur është paraparë edhe

Shkëndija mëson kundërshtarët në miqësoret e Turqisë

Shkëndija e Tetovës ka mbyllur javën e parë të përgatitjeve dimërore dhe stafi teknik gradualisht zmadhon intensitetin dhe ngarkesën në seancat stërvitore. Në bazë të planprogramit të ekipit të parë për këtë periudhë të përgatitjeve janë planifikuar të zhvillohen dy ndeshje kontrolluese. Kështu të mërkurën (16 janar) në qendrën sportive në Tetovë

Ndodh edhe kjo, rivënien e njëjtë anësore e ekzekutojnë dy futbollistë (VIDEO)

Një gjë e tillë ndodhi sonte në ndeshjen eliminatore midis Ukrainës dhe Turqisë, kur dy futbollistët e kombëtares turke  Shener Ozbayrakli dhe Arda Turan ekzekutan të njëjtën rivënie. Që të dy ishin të kthyer me shpinë dhe njëkohësisht ekzekutuan rivënien anësore në minutën e 84-të, në ato momente kur Turqia ishte