Maqedonia U21 do udhëtojë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 do të marrë pjesë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë, e ku do të marrin pjesë edhe përfaqësueset e Kazakistanit, Sllovakisë dhe Bullgarisë, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bllagoja Milevski do i shërbejnë si parapërgatitje për ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2023, që

Federata turke e futbollit ndihmon FFK-në për Superkupën që do zhvillohet në Turqi!

SuperKupa e sezonit 2019/2020 për herë të parë në histori të futbollit kosovar, do të zhvillohet jashtë kufijve “dardan”. Dy skuadrat finaliste, Drita dhe Prishtina, këtë ndeshje do ta zhvillojnë në Turqi, aty ku edhe këto dy skuadra po zhvillojnë fazën kryesore të përgatitjeve, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të

Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në futboll, organizojnë edhe një miqësore me tifozë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka qenë ditën e sotme në Turqi, teksa ka takuar homologun e tij, Nihat Ëzdemir. Në këtë takim mes palëve janë arritur shumë marrëveshje, teksa është firmosur Memorandumi i Bashkëpunimit, i cili lejon thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit. Si pasojë e kësaj