Pas dyshes Kalanoski-Stojanov, edhe Vildan Kerim largohet nga Gostivari

Pas sulmuesit, Antonio Kalanoski dhe mbrojtësit,  Darko Stojanov, mesfushori Vildan Kerim është futbollisti i tretë që largohet nga Gostivari, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Kerim njëjtë sikurse edhe Stojanov, skuadrës së Gostivarit iu bashkua verën e vitit të kaluar nga Vardari, duke u bërë kështu pjesë e gjeneratës së artë, që skuadrës nga

Drenica në prag të derbit lokal ndaj Feronikelit përforcohet me një sulmues nga Maqedonia

KF Drenica në prag të derbit lokal me Feronikelin ka përforcuar rradhët e veta me sulmuesin nga Maqedonia, Vildan Kerim, transmeton “infOSport.mk”. Shkupjani te skuadra nga Drenasi ishte transferuar në fillim të këtij viti, mirëpo me të përfunduar sezoni, ai nuk ishte më pjesë e skuadrës, kjo edhe për shkak tashmë