Akademia Pandev drejt historisë!

Akademia Pandev shumë shpejt ka harruar disfatën në fundjavë nga Pobeda në kampionat, duke iu rikthyer fitoreve, kësaj rradhe në kuadër të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Pançe Stojanov sot në ndeshjen e parë çerekfinale në transfertë mundi Teteksin me rezultatin 2:0, duke hedhur kështu një hap të madh drejt gjysmëfinales dhe historisë së re të skuadrës nga Strumica.

Vetë kualifikimi në çerekfinale ishte një sukses i madh për këtë skuadër të re, e cila është në rrugë të mirë që këtë vit të shkruaj një histori të re në faqen e saj, ku përveç paraqitjeve të mira në kampionat, tashmë po bind edhe në ndeshjet e Kupës. Suksesi i tyre më i madh deri më tani në ndeshjet e Kupës ishte kualifikimi në 1/8 e finales gjatë sezonit të kaluar, kur ishin eliminuar nga FC Shkupi.

Ndryshe më të merituar për fitoren e sotshme në Tetovë ndaj Teteksit ishin Mishov (35’) dhe Baldovaliev (83’), ndërsa vlen të theksohet se skuadra nga Strumica nga minuta e 77-të luajti me një futbollist më pak në fushë pas përjashtimit të Atanasovskit (dy kartonë të verdhë).

Ndeshja e kthimit mes Akademia Pandev dhe Teteksit në Strumicë në program është me datë 29 nëntor.

Leave a Reply