UEFA e pamëshirshme edhe ndaj Panathinaikos! Tre vite larg Europës

Panathinaikosi është një nga klubet me më shumë histori në Greqi dhe bën pjesë në elitën e futbollit të kampionatit grek.

Ky klub numëron shumë paraqitje në Europë, teksa shpeshherë ka arritur edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Por ekipi grek do të pezullohet me 3 vite largim nga Europa, për shkak të borxhit ndaj palëve të treta. Kjo ka detyruar UEFA-n që të dënojë skuadrën greke me pezullim nga aktivitetet europiane deri në vitin 2021.

Deri në përfundim të këtij afati, Panathinaikosi mund të rivalizoj ekipet e tjera vetëm në kampionat, pa i dhënë mundësinë futbollistëve për të arritur kompeticionet më të rëndësishme europiane.

Leave a Reply