Formacionet e mundshme, Real Madrid – Liverpull

Sonte në Kiev të Ukrainës në program është ndeshja finale e Ligës së Kampionëve, ku mejdanin do të ndajnë Reali i Madridit dhe Liverpullit.

Trajneri i “madrilenëve” Zinedine Zidane pritet të luaj me formacionin 4-3-1-2, ku spanjolli Isko pritet të luaj rolin e një organizatori, ndërkohë Jurgen Klop pritet të luaj me formacionin e zakonshëm, 4-3-3, me treshen e frikshme sulmuese, Sallah-Mane-Firmino.

Ndeshja  Real Madrid – Liverpull starton në ora 20:45.

FORMACIONET E MUNDSHME:
REAL MADRID: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić, Isco; Ronaldo, Bale.
LIVERPULL: Karius; Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson; Henderson, Milner, Wijnaldum; Mané, Firmino, Salah.

Leave a Reply