Ronaldo kundër Realit! A mund të ndodh kjo që në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve?

Juventusi me fitoren 2:1 në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Kampionët e “Serie A”, në xhiron e radhës të grupit “D” presin Atletiko Madridin në Torino, dhe me një barazim të mundshëm, do të sigurojnë vendin e parë në grup. Në fazën

Reali bën hapin e madh për transferimin e Nejmar

Real Madridi humbi Kristiano Ronaldon, mirëpo nuk ka humbur shpresat për transferimin e brazilianit Nejmar nga rradhët e Paris Sen Zhermenit. “Mbretërit” thuhet se kanë gati ofertën “bombastike” për zëvendësuesin e Kristiano Ronldos, largimi i të cilit drejt Juves ka lënë një boshëllëk të madh në repartin ofenziv të sulmit “madrilen”. “Marca”

Real-Liverpull, diferenca mes dy finalistëve është plot 200 milionë euro

Gjatë ditëve të fundit, janë bërë krahasime të gjera mes dy skuadrave finaliste të Ligës së Kampionëve, Real Madridit dhe Liverpullit, që të shtunën në Kiev të Ukrainës mes vete do të diskutojnë për trofeun më të rëndësishëm europian në nivel klubesh. Ronaldo dhe Salah, Keylor dhe Loris Kairus, Sergio Ramos

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me përballjen Real-Bajern

Sonte me fillim prej orës 20:45 zhvillohet ndeshja e kthimit e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve midis kampionëve në fuqi të Real Madridit dhe  Bajern Munihut, njofton “infOSport.mk”. Pritet të jetë kjo një përballje e fortë në “Santiago Bernabeu”, ku “bavarezët” do të sulmojnë që nga minuta e parë, me qëllim