Sevilja luan tenis me Levanten e Enis Bardhit (VIDEO)

Sevilja ka arritur një fitore të madhe në transfertën ndaj Levantes, duke regjistruar një rezultat nga një përballje tenisi, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga “Ramon Sançez Pizhuan” shënoi fitore 2:6 përballë skuadrës së Bardhit, i cili edhe sot ishte i pazëvendësueshëm në rradhët e skuadrës nga Valencia, që arriti të bëjë ballë vetëm në 20 minutat e para ta ndeshjes, kur rezultati ishte 1:1 pas golave të shënuar nga Ben Jeder (11’) dhe Roxher (12’).

Kariko në minutën e 21-të shënoi golin e epërsisë së dytë të Seviljës në këtë ndeshje, që më pas në 10 minutëshin e fundit të pjesës së parë në skenë të dalë Ben Jeder, që shënoi edhe dy gola të tjerë, për rezultatin 1:4 në favor të Seviljlës vetëm në 45 minutëshin e parë.

Në pjesën e dytë Andre Silva (49’) dhe Sarabia (59’) shtuan edhe dy gola të tjerë, duke bërë që skuadra e tij vetëm pas një ore lojë të ketë plotë 5 gola epërsi, ndërsa gjithçka që mundën të bëjnë vendasit në këtë ndeshje ishte një gol i shënuar në minutën e fundit të takimit, edhe atë përmes futbollistit kundërshtarë, Kjaer, i cili shënoi në rrjetën e gabuar.

Në fund fitore 2:6 për Seviljën, që në këtë mënyrë paralajmëron kundërshtarin e ardhshëm, Realin e Madridit, që mbrëmë me shumë vështirësi mundi Espanjollin 1:0 në “Santiago Bernabeu”.