Halil Kastrati së bashku me Enis Bardhin dhurojnë shtëpi për një familje

Humanisti shqiptar Halil Kastrati vazhdon të jetë ndihmesë e atyre që kanë nevojë, dhe si çdo të premte edhe sot ka dhuruar një shtëpi për një familje nga Podujeva e Kosovës. Në këtë aksion humanitar ka qenë i përfshirë edhe futbollisti shkupjan që po luan me Levanten në La Liga, Enis Bardhi.

Postimi i Halil Kastratit në profiling e tij në fejsbuk:

Gezimi i jetimit 😊E gezofshi shtepine e reNene Shahe Hasani me vjeher dhe dy femijet nga Podujeva u bene me shtepi…

Публикувахте от Halil Kastrati в Петък, 25 януари 2019 г.

.

Emocione gezimiAty ku shkojm ne ka bereqetNene Shahe Hasani me dy femijet e saj jetim dhe me vjehrren u bene me shtepi te reKur gezohet Jetimi gezohet edhe Zoti por gezohemi edhe te gjithe neShikoje /Sshperndaje

Публикувахте от Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit в Петък, 18 януари 2019 г.

Leave a Reply