Sedat Berisha inspiron fitoren e Dritës së Gjilanit (VIDEO)

Mbrojtësi shkupjan, Sedat Berisha sot ka zhvilluar ndeshjen e dytë me Dritën e Gjilanit, pasi javën e shkuar debutoi në transfertën me Trepçën 89. Shkupjani Berisha sërish ka luajtur për 90-të minuta, duke përformuar me një cilësi të lartë për skuadrën gjilanase. Përveç sigurisë që sjell në mbrojtjen e ekipit

Angellovski pa Arian Ademin në fillim e eliminatoreve “Euro 2020”

Muaji mars nuk filloi mirë për reprezentuesin e përfaqësueses së Maqedonisë dhe lojtarin e Dinamo Zagrebit, Arian Ademi. Futbollisti shqiptar ka marrë rekomandim nga mjekët se duhet të hyjë në operim këtë muaj dhe pritet të mbetet jashtë terreneve për tre javë. Ademi ka probleme me stomakun dhe operimi është

Son i Totenhamit shpallet futbollist i vitit në Premierligë

Ylli i Totenhamit, Son Heung-Min rrëmbeu mbrëmjen e së enjtes trofeun e “Premier League player of the year”, (Futbollisti i vitit në Premierligë), të dhënë në ceremoninë e “London Football Aëards”. Futbollisti i Koresë së Jugut ka rezultuar njeriu kyç për “Spërsat” këtë sezon, duke shënuar 16 gola dhe shërbyer topin

Gjithsej të etiketuara

De Gea shumë pranë rinovimit me Mançester Junajtedin

Tifozët e Mançester Junajtedit tashmë mund të marrin frymë lirisht, pasi portieri i tyre, David De Gea është shumë pranë firmosjes së rinovimit të kontratës. Një gjë të tillë pohojnë mediat në Ishull, duke shtuar se menaxheri i portierit, Zhorge Mendesh, dhe drejtuesit e klubit kanë arritur marrëveshje për firmën e

Milan Skriniar zotohet: Nëse fitoj një Çampions, emrin e bëjë… Inter

I afruar pa shumë bujë te Interi, Milan Skriniar është kthyer në një nga titullarët më të rëndësishëm në skuadrën zikaltër dhe një garanci për mbrojtjen. Ai ka treguar një formë mjaft të mirë me Interin dhe shpesh herë karshi tij ka pasur disa interesime nga klubet e ndryshme por mesa

Interi dhe Ikardi shumë larg, ja tre emrat që mund të zëvendësojnë argjentinasin!

Duket se marrëdhënia mes Interit dhe Mauro Ikardit është thyer përfundimisht. Në një situatë të tillë, ku duket e vështirë të ketë prapakthehu nga të dyja palët, drejtuesit “zikaltër”, Marotta dhe Ausilio, por mendojnë për zëvendësuesin e argjentinasit. Klubi milanez duket se ka arritur marrëveshjen me Duvan Zapatan e Atalantës, por

Historike, arbitre femër pjesë e derbit Tirana-Partizani

Historike, një arbitre femër do të jetë nesër pjesë e 6-es së arbitrëve që do të ndajnë drejtësinë në derbin e Superligës shqiptare, Tirana-Partizani. Bëhet fjalë për Emanuela Rustën, e cila do të jetë arbitre pas porte dhe do të ndihmojë kryesorin Enea Jorgji. Kjo është historike për futbollin shqiptar, sepse kurrë