Komplikohen gjërat, dy të infektuar me koronavirus te Borusia Menhengladbah!

Dy persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus te skuadra e Borusia Menhengladbah, pas raundit të dytë të testeve, shkruan tabloidi gjerman “Bild”. Raportohet se njëri nga të infektuarit është futbollist. Personat që janë testuar pozitiv aktualisht ndodhen në izolim shtëpiak, teksa stërvitja me futbollistët tjerë po vazhdon normalisht. “Ne i përmbahemi

Kosovës i shtohet edhe një stadium super modern

Kosova pritet të bëhet shumë shpejt edhe me një stadium modern. Bëhet fjalë për stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, i cili shfrytëzohet nga kampionët në fuqi të Feronikelit, skuadër kjo që paraprakisht udhëhiqej nga dy strategët shkupjan, Agim Sopi dhe Zekirja Ramadani (me këtë të fundit ishin shpallur kampion). Klubi nga

Diskutojnë klubet e Premierligës, ndeshjet të shkurtohen në më pak se 90 minuta lojë

Drejtori i Shoqatës së Futbollistëve Profesionistë, Gordon Tejllor, i cili ka marrë pjesë në diskutimet për rinisjen e futbollit në Angli, ka zbuluar se njëri ndër propozimet ka qenë që ndeshjet të shkurtohen në më pak se 90 minuta lojë. Ndeshjet e futbollit dhe seancat stërvitore në Angli kanë qenë të

Pronarët e rinj të Njukasëll Junajted vendosin emërimin e Poçetinos si shef të ekipit

Pronarët e rinjë te Njukasëll Junajted janë të gatshëm të bëjnë senzacion në futboll, ardhja e tyre e radhës do jetë trajneri Poçetino për të qenë menaxheri i rradhës në “Sent Xhejms Park” dhe ata janë të gatshëm t’i paguajnë atij 19 milionë sterlina në vit për të marrë përgjegjësinë

ZYRTARE, në javën e fundit të majit rinis edhe një kampionat tjetër europian

Kampionati hungarez i futbollit do të rikthehet zyrtarisht me 23 maj, kur në program do të jenë ndeshjet e gjysmëfinale të Kupës, teksa një javë më pas, më 30 maj, do të rinis kampionati. Sigurisht që të gjitha ndeshjet do të zhvillohen pa praninë e publikut, ndërkohë që të gjithë do