Plani i UEFA-s, ja ku do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Pavarësisht koronavirusit, UEFA ka vendosur që finalja e Ligës së Kampionëve Europian këtë sezon të luhet aty ku ishte planifikuar që më parë, në stadiumin Olimpik “Ataturk” në Stamboll të Turqisë.

Vitet e fundit futbolli në Turqi është bërë më popullor se kurrë dhe UEFA nuk mund ta ndryshonte dot planin, duke marrë parasysh pasionin e turqve.

Finalja pa tifozë është një humbje e madhe për të ardhurat e përfituara, por nga ana tjetër edhe një mesazh i qartë se më e keqja është mposhtur.

Leave a Reply