Ardian Nuhiu me Dritën e tij bëri atë që plotë 19 vite nuk e kishte bërë askush përballë Trepça ‘89

Drita e Ardian Nuhiut gjatë ditës së sotme regjistroi një fitore shumë të vlefshme në udhëtim te Trepça ’89 në Mitrovicë, duke u rikthyer në krye të tabelës së klasifikimit vetëm pas 24 orëve, njofton “infOSport.mk”. Në “Riza Lushta”, Drita e Gjilanit falë golave të shënuar nga Xhevdet Shabani gjatë pjesës

Përveç disfatës nga Rizespor, një lajm tjetër shumë i keq për Galatasarajin (VIDEO)

Galatasaraji ka pësuar një disfatë të rëndë sot në ndeshjen e vlefshme të javës së 27-të në Superligën e Turqisë, duke bërë një hap mbrapa në garën për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Fatih Terim u mund në udhëtim te Rizespor me shifrat 2:0, mirëpo përveç disfatës, kjo skuadër

Videoja që po bënë xhiro në internet, ndodhi sot në Bundesligë (VIDEO)

Një episod shumë i veçantë është regjistruar ditën e sotme në ndeshjen e javës së 31-të në Bundesligë midis Majncit dhe Augsburgut. Këta të fundit fituan me rezultatin 1:0, por ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është episodi i ndodhur në minutat e fundit të takimit. https://twitter.com/i/status/1272234929334747137 Pas përfundimit të 4

Jasir Asani shënon eurogol dhe e nis mbarë sezonin me AIK Stokholm (VIDEO)

Jasir Asani ka shënuar një eurogol të vërtetë në ndeshjen e parë të AIK Stokholmit në periudhën pas koronavrisuit, njofton “infOSport.mk”. Asani me të majtën e tij bombardoi portën e skuadrës vendase të Orebro, ndaj së cilës skuadër në fund AIK Stokholmi shënoi fitore me shifrat 2:0. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/780254109046467/ Shkupjani golin e tij

Rinovon me Shkupin, Jusufi: Nder të jesh nën urdhërat e Muharem Bajramit dhe nën atmosferën e “Shvercerave”

Mesfushori Fatjon Jusufi do të vazhdojë të mbetet pjesë e FC Shkupit. Jusufi dhe skuadra nga Çairi kanë vazhduar bashkëpunimin edhe për një vit tjetër, ndërsa e njejta është zyrtarizuar nga faqja zyrtare e Shkupit. “Pas bisedimeve me drejtuesit e klubit, kemi vendosur që të vazhdojmë kontratën edhe për një vit