Armando Duka përgëzon Duron dhe Dajën! Dua tre ekipe shqiptare në grupet e Ligës së Konferencës

Struga Trim Lum, Ballkani dhe Partizani mbrëmë siguruan fazën “Play-Off” në kuadër të Ligës së Konferencës. Kjo arritje e skuadrave shqiptare ka gëzuar tej mase edhe kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili në veçanti ka përgëzuar dy trajnerët, Shpëtim Duro dhe Ilir Daja, që arritën suksese

Shpërthimi para shtëpisë së Dukës, reagon Muamed Sejdini: Është ky një akt i shëmtuar!

Shpërthimi me tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka ngjallur reagime nga më të shumtat nga njerëz të skënës së sportit dhe jasht tij. Një reagim nuk ka munguar as nga presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini që njihet edhe si mik

Tritol në shtëpinë e kreut të FSHF-së, Armando Duka! 10 persona shoqërohen nga policia shqiptare (VIDEO)

Një shpërthim me tritol është regjistruar mbrëmjen e kaluar në shtëpinë e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në Durrës. Burime për ABC bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak minuta pas orës 22:00, derisa nuk bëhen të ditura rrethanat. Nga pamjet  shihet se tritoli ka shkaktuar një dëmtim

Lajm i mirë për “Tifozat Kuqezi”, Shqipëri-Angli luhet me tifoz

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka komentuar sot kërkesën drejtuar qeverisë për lejimin e 30% të tifozëve në ndeshjen e 28 marsit ndaj Anglisë. I pyetur nga gazetarët në lidhje me kërkesën që Federata Shqiptare e Futbollit i ka drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë për të pasur tifozëve në