Ankth te kombëtarja shqiptare, Gjimshiti dëmtohet vetëm 1 javë para “finales” me Çekinë

Fitorja e Atalantas 2:1 kundër Sportingut të Lisbonës në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për grupet e Liga Europa, solli gëzim në mesin e tifozëve nga Bergamo, mirëpo jo edhe për tifozët shqiptarë dhe seleksionuesin e kombëtares shqiptare, Silvinjo, kjo pasi Berat Gjimshiti, duheshe të lëshoj fushën para kohe. Qendërmbrojtësi i

Super gjest i Gjimshitit, ndihmon familjet në nevojë në Luginën e Preshevës!

Berat Gjimshtiti përveç që është shndërruar në një pikë kyçe në formacionin e kombëtares shqiptare, 29-vjeçari me origjinë nga Lugina e Preshevës, është një lider i padiskutueshëm edhe te Atalanta. Mirëpo si duket, Gjimshiti nuk po tregohet i madh vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj. Futbollisti i kombëtares

Berat Gjimshiti do ti mungojë Atalantas për një muaj

Lajme aspak të mira për Atalantan pas humbjes ndaj Napolit të Spalletit. Skuadra nga Bergamo rrezikon që të humbasë Berat Gjimshitin deri në fund të sezonit. Mbrojtësi shqiptar u dëmtua gjatë ndeshjes ndaj “napolitanëve”, duke u larguar nga fusha në minutën e 63-të, pas një dëmtimi në shpatull. Testet mjekësore konfirmuan dëmtimin

Gjimshiti “tërbon” grekët, brenda 3 minutave ju shënon dy gola dhe i mund i vetëm (VIDEO)

Berat Gjimshiti doli të jetë heroi i Atalantas në ndeshjen e parë “play-off” të Liga Europa, duke mundur i vetëm Olimpijakosin grek, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare i’a doli të shënojë  dy gola brenda 3 minutave, duke bërë kthesën e madhe përballë grekëve të Olimpijakos, që kishin avansuar me anë

E bujshme, Interi mendon për transferimin e Berat Gjimshitit

Berat Gjimshiti në verë mund të ndryshojë skuadër. Sipas asaj që raporton “Calciomercato.it”, mbrojtësi i Atalantas mund të përfundojë te Interi, ku do të zëvendësonte holandezin, De Vrij. Kontrata e këtij të fundit skadon në qershor të vitit 2023 dhe klubi ka vendosur që të ndërpresë marrëdhënien 1 vit më parë,

Rikthehet Berat Gjimshiti, gati për të ndihmuar Shqipërinë dhe Atalantën

Më në fund lajme të mira për Kombëtaren shqiptare. Berat Gjimshiti ka hedhur pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer për tu grumbulluar me skuadrën e tij, Atalantën. 28-vjeçari u dëmtua në sfidën ndaj Hungarisë duke thyer krahun, por pas më shumë se tre javësh, Gjimshiti është grumbulluar nga trajneri Gasperini për

Lajm jo i mirë për Shqipërinë, Gjimshiti ka thyer krahun, mungon në ndeshjen me Poloninë (VIDEO)

Shqipëria sonte në Budapest shënoi një ndër fitoret më të rëndësishme viteve të fundit, duke e mundur Hungarinë me rezultatin minimal 1:0. Kjo fitore ka rritur shanset “kuqezinjëve” për vendin e dytë në grupin “I”, aty ku rival të drejtëpërdrejtë do të ketë Poloninë, kundërshtarin e rradhës. Megjithatë për ndeshjen ndoshta

Berat Gjimshiti shënon por VAR i anuloi golin ndaj Fiorentinës (VIDEO)

Berat Gjimshiti ka vazhduar me paraqitjet e tij të shkëlqyeshme gjatë muajit shtator, teksa pasi shkëlqeu me kombëtaren shqiptare në dy ndeshjet e fundit kundër Hungarisë dhe San Marinos, një gjë të tillë vazhdoi të bëjë edhe me Atalantën. Mbrojtësi shqiptarë realizoi sonte ndaj Fiorentinës në ndeshjen që po zhvillohet në