Rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit. Bëhet fjalë për portierin, Marko Sportiello, ndërsa lajmin e kanë konfirmuar nga vetë klubi nga Bergamo. “Ju njoftojmë se autoritetet lokale shëndetësore na kanë komunikuar infektimin me ‘COVID-19’ të lojtarit Marko Sportiello. Portieri është aktualisht pa simptoma. Në karantinë përveç

U projektua si titullar për sonte, ja pse Xhimshiti nuk zbriti në fushë ndaj Valencias!

Datëlindja e 27-të e mbrojtësit shqiptarë, Berat Xhimshiti ka rezultuar shumë e pafat. Mbrojtësi shqiptarë i Atalantas, edhe pse ishte projektuar për të qenë titullarë në takimin e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve kundër Valencias, i njëjti u zëvendësua nga Matia Kaldara. Kjo për shkak se

Berat Xhimshiti gjithnjë e më afër gjigandëve të Beshiktashit

Transferimi i Berat Xhimshitit te gjigandët turq të Beshiktashit mund të bëhet një realitet. Klubi i njohur turk dhe skuadra aktuale e reprezentuesit shqiptarë, Atalanata kanë nisur negociatat për transferimin e Xhimshitit te skuadra nga Stambolli, pasi të gjitha palët e përfshira në këtë çështje duket se kanë dhënë pëlqimin

Xhimshiti asiston, Benevento fiton! Fitojnë edhe Napoli i Hysajt dhe Bolonja e Xhemailit (VIDEO)

Benevento e Xhimshitit fiton dhe ende shpreson. Skuadra e futbollistit shqiptarë në ndeshjen e javës së 25-të mundi Krotonen e Arlind Ajetit me rezultatin 3:2, ndërsa pikërisht në golin e tretë, atë të fitores rol të veçantë luajti edhe mbrojtësi shqiptarë, Berat Xhimshiti, i cili asistoi për mrrekulli në golin

ZYRTARE, Berat Xhimshiti veshë fanellën e Beneventos

Berat Xhimshiti edhe zyrtarisht sezonin e ri futbollistik do të luaj në “Serie A”, me skuadrën e sapo inkuadruar në këtë ligë, Benevento. Edhe pse lajmi ishte konfirmuar që para 3 ditëve,kur mbrojtësi i kombëtares ishte vërejtur në ambientet e stërvitjes së skuadrës italiane, Benevento vetëm të enjten në mbrëmje ka