Super lajm, Besnik Ferati mposhtë sëmundjen, gati për tu rikthyer dhe të ndihmuar FC Shkupin!

Besnik Ferati ka arritur që të mposht sëmundjen e rëndë që e kishte kapluar disa muaj më parë, duke gëzuar fillimisht gjithë familjen e tij më të ngushtë, shoqërinë, gjithë komunitetin sportiv, “Shvercerat”, si dhe Drejtuesit e FC Shkupit, të cilët i kishin qëndruar pranë në këto momente të vështuira,

Asgjë nga Helsinki, Besnik Ferati do luaj me Akademia Pandevin në Maqedoni

Asgjë nga transferimi te Helsinki, siç përflitej disa ditë më parë, kjo pasi Besnik Ferati karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë sërish në kampionatin tonë vendor, aty ku edhe kishte krijuar emrin e tij, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani ka pranuar ofertën e Akademia Pandev, skuadër kjo që e ka marrë

Shkupjani Besnik Ferati ndërpret para kohe kontratën me Partizanin!

Merkatoja e janarit dita ditës po bëhet më e nxehtë, teksa çdo ditë po regjistrojmë lëvizje të futbollistëve. Një e tillë ka ndodhur sot edhe në rradhët e Partizanit të Tiranës, e që ka të bëjë me futbollistin shkupjan, Besnik Ferati, njofton “infOSport.mk”. 20-vjeçari përmes profilit të tij në facebook ka

ZYRTARE, Besnik Ferati i bashkohet Partizanit të Tiranës

Futbollisti i talentuar shkupjan, Besnik Ferati karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke iu bashkuar skuadrës së njohur të Partizanit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi nga kryeqendra shqiptare përmes faqes zyrtare në “facebook”. Ferati me Partizanin është lidhur me një kontratë katër vjeçare, ndërsa rikujtojmë se