Jasir Asani kërcënon çekët: Në Shqipëri ju pret “Ferri”

Kanë mbetur diçka më shumë se 24 orë përpara ndeshjes së rëndësishme kualifikuese të Euro 2024 ndërmjet Shqipërisë dhe Çekisë. “Air Albania” do jetë e stërmbushur me tifozë, që në këtë rast edhe njëherë tjetër do të luaj rastin e lojtarit të 12-të për “kuqezinjtë” tanë në fushën e blertë. Një nga

Rrëfimi i tifozit të Kosovës që u sulmua nga çekët në Plzen (VIDEO)

4 tifoz kosovar ishin sulmuar sot më herët në qytetin Plzen të Çekisë, aty ku në këto momente momente përfaqësuesja e Kosovës po zhvillon ndeshjen eliminatore kundër kombëtares çeke. Ndërkohë për RTV Dukagjini ekskluzivisht ka folur edhe njëri pret tifozëve të sulmuar kosovar, i cili tregoi gjithë rastin se si kishte

Një ndër arbitrat më me emër në Europë do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Çeki-Kosovë

Rendësia e takimit kualifikues midis Çekisë dhe Kosovës në kuadër të grupit “A”, ka bërë që UEFA për këtë ndeshje të delegojë një ndër arbitrat më me emër në futbollin europian. Bëhet fjalë për italianin Xhanluka Roki, i cili do të ketë ndihmën e bashkëpatriotëve të tij, Filipo Meli dhe Çiro

Çallandes zbuloi listën e futbollistëve për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Seleksionuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshjen e parë të këtij muaji “Dardanët” do ta zhvillojnë kundër Çekisë më 14 nëntor në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen, ndërkohë 3 ditë më vonë