FFK së bashku me futbollistët ndihmojnë familjet në nevojë, madje edhe ato në Preshevë

Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me futbollistët e ekipit të parë përfaqësues “A”, do të ndihmojë familjet në nevojë, shkruan Gazeta inFokus. Pakot ushqimore do të dërgohen në shtatë regjionet e Kosovës, ku do ti dorëzohen njerëzve në nevojë. Do të jetë rreth 300 pako që do të shpërndahen në

Infantino: FIFA mund të ndërhyjë në FFK nëse politika vazhdon të përzihet!

Presidenti i Shtëpisë së Futbollit Botëror (FIFA), Xhiani Infantino, ka komentuar trazirat e fundit që kanë ndodhur në Federatën e Futbollit të Kosovës. Gjatë takimit me krerët e futbollit kosovar, Agim Ademi dhe Bakir Burri, numri një i futbollit Botëror ka thënë se nëse ndërhyrjet nga jashtë vazhdojnë në FFK, atëherë

ZYRTARE, FFK-ja shpalli më të mirët për vitin 2018-të

Futbollilsti i Herenvenit, Arbër Zeneli është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2018 në Kosovë. Çmimi është dhënë nga Federata e Futbollit e Kosovës ndërsa mesfushori arriti ta fitoj këtë çmim, falë paraqitjeve të shkëlqyeshme me skuadrën e tij në kampionatin elitarë holandez, por parasëgjithash edhe me fanellën e përfaqësueses

Presidenti i FFM-se, z. Sejdini vizitë në Federatën e futbollit te Kosovës

Numri një i shtëpisë së futbollit të Maqedonisë, z. Muhamed Sejdini të martën ka qëndruar në vizitë pune në Prishtinë, ku është pritur nga presidenti i Federatës së futbollit të Kosovës, z. Agim Ademi. Vizita e Sejdinit është vlerësuar e rëndësishme nga pala kosovare që kanë komunikuar lajmin në faqen

Sonte Kosova mirëpret Maltën, “dardanët”mendojnë vetëm për fitore

Sonte përfaqësuesja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” do të mirëpret Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. “Dardanët” pas fitores së madhe kundër Ishujve Faroe, synojnë trepikëshin e radhës kundër maltezëve. Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të jetë i stërmbushur, sepse interesimi për këtë ndeshje është tejet i madh nga qytetarët

Sekretari i UEFA-s, Theodoridis në vizitë të Federatës së Futbollit të Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, së bashku me anëtarët e Komitetit Ekzekutiv dhe sekretarin e përgjithshëm, ka pritur sot në zyren e tij sekretarin gjeneral të UEFA-s, Theodore Theodoridis së bashku me bashkëpunëtorët e tij, Thierry Favre dhe Denis Bastari. Fillimisht presidenti Ademi i ka uruar mirëseardhje

Agim Ademi, zgjidhet i pari i Federatës së Futbollit të Kosovës

Agim Ademi ëshë caktuar për kryetar të Federatës së Futbollit të Kosovës, duke zëvendësuar në këtë postë, tashmë të ndjerin Fadil Vokrri. Sot në “Emerald” është mbajtur Kuvendi i jashtëzakonshëm pas vdekjes së papritur të legjendës së futbollit kosovar, ndërsa Ademi unanimisht u zgjodh për pasues të Vokrrit. Ish-nënkryetari i FFK-së morri