Sot bëhen 5 vite nga ndarja e legjendës së futbollit shqiptarë, Fadil Vokrri, FFK bënë homazhe pranë varrit të tij

Në këtë ditë, pesë vjet më parë, Kosova humbi legjendën e futbollit, Fadil Vokrrin. Ish-presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës ndërroi jetë pas një sulmi në zemër, duke tronditur komunitetin e futbollit kosovar, dy vjet pas anëtarësimit në UEFA e FIFA. Fadil Vokrri njihej si një futbollist i shquar dhe

FFK paraqet ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit të Serbisë në Botërorin “Qatar 2022” 

Federata e Futbollit e Kosovës ka paraqitur ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit kombëtar të Serbisë, i cili në ndeshjen kundër Brazilit, në kuadër të Kupës së Botës “Qatar 2022” ka vazhduar me retorikën shoviniste ndaj Republikës së Kosovës. Para kësaj ndeshjeje, në zhveshtoren e kombëtares së Serbisë është

FFK dhe policia ndërhyjnë dhe ndërprejnë ndeshjen ilegale mes skuadrave serbe në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë intervenuar të dielën dhe kanë ndërprerë ndeshjen ilegale mes klubeve nga Liga e Tretë Serbe. Futbolli në Kosovë tashmë është pezulluar për shkak të përkeqësimit të situatës me pandeminë, por kjo nuk i ndali klubet serbe që të organizojnë

Ndahet nga jeta presidenti i parë i FFK-së, Agim Ademi me mesazh ngushëllues

Agim Bytyqi, presidenti i parë i FFK-së, është  ndarë sot nga jeta dhe Federata e Futbollit të Kosovës, i ka shprehur ngushëllime familjes së tij. Në mesazhin ngushëllues të Federatës drejtuar familjes Bytyqi, shkruhej: E nderuara Familje Bytyqi, Të nderuar, drejtues të KF “Liria” Me pikëllim të thellë dhe zemër të thyer e

FFK së bashku me futbollistët ndihmojnë familjet në nevojë, madje edhe ato në Preshevë

Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me futbollistët e ekipit të parë përfaqësues “A”, do të ndihmojë familjet në nevojë, shkruan Gazeta inFokus. Pakot ushqimore do të dërgohen në shtatë regjionet e Kosovës, ku do ti dorëzohen njerëzve në nevojë. Do të jetë rreth 300 pako që do të shpërndahen në