Ish portieri i Shkëndijës i bashkohet Kukësit

Ish portieri i Shkëndijës, Ilir Avdyli ka vendosur ti bashkohet skuadrës nënkampione të Shqipërisë, Kukësit, njofton “infOSport.mk”. Avdyli te skuadra kuksiane transferohet nga rradhët e Kamzës,  skuadër kjo që u përjashtua nga Kategoria Superiore e Shqipërisë. Avdyli pjesë e Shkëndijës ishte nga nga qershori i vitit 2017-të, deri janarin e vitit

Ish lojtari i Shkëndijës humb vëllain, sot i jepet lamtumira e fundit

Familja Avdyli gjatë ditës së djeshme ka përjetuar një lajm të rëndë. Portieri kosovar, Ilir Avdyli ka humbur vëllaun, Bahtirin i cili po vepronte në Belgjikë. 'Me pikëllim të thellë ju njoftojmë, miq, shokë dhe dashamirë se ka ndërruar jetë aksidentalisht vëllau BAHTIR (HALIM ) AVDYLI. Varrimi i të ndjerit bëhet

Kampionët e Kosovës kërkojnë ish portierin e Shkëndijës

Drita e Gjilanit pa dyshim se ishte surpriza më e këndshme e sezonit 2017/2018, duke u shpallur kampion para skuadrës së madhe të Prishtinës. Ata tashmë i presin sfida të mëdha në ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve, ku shpresojnë të paraqiten denjësisht dhe të kalojnë fazën e parë. Mirëpo

Kamza pas Imerit transferon edhe një tjetër nga rradhët e Shkëndijës

Skuadra e Kamzës gjatë verës në rradhët e veta arriti që të transferojë futbollistin kërçovarë të Shkëndijës, Demir Imeri, ndërsa tashmë është në rrugë të mirë që edhe në merkaton e janarit të bëjë pazar te skuadra tetovare. Sipas asaj që shkruajnë mediat kosovare, Kamza dëshiron që të bëjë për vete

Portieri kosovar Avdyli ndahet me Shkëndijën!

Ka përfunduar para kohe aventura e portierit kosovar, Ilir Avdyli tek Shkëndija e Tetovës. Gardiani nga Podujeva ka shkëputur kontratën me “kuqezinjtë”, shkruan “Gazetasheshi.com”, përcjellë “infOSport.mk”. Ndryshe Ilir Avdyli te Shkëndija erdhi në fillim të këtij viti, mirëpo për shkak minutazhit të vogël, ai kërkoi largimin e tij nga rradhët e

Ilir Avdyli, gardiani i ri i Shkëndijës

Shkëndija ka bërë një goditje të duhur, duke angazhuar një ndër portierët më të mirë kosovar, Ilir Avdylin, njofton “infOSport.mk”. 27-vjeçari Avdyli ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare me skuadrën e Qatip Osmanit, ndërsa më meritor për këtë transferim është menaxheri, Gëzim Mehmeti. Portieri nga Podujeva te Shkëndija vjen nga rradhët e skuadrës së