Iniesta dhe rrëfimi i tij special në prag të “El Clasicos”, Ronaldinjo më telefonoi në 3 të natës për të më thënë se do shkojë te Reali!

Sot me fillim në ora 16:00 në program është një ndër ndeshjet më të mëdha në futbollin europian, ajo midis Barcelonës dhe Realit të Madridit, ndërsa ish futbollisti i “katalunasve”, Andsres Iniesta kujton një ngjarje mjaft interesante, që lidhet me ish yllin brazilian të futbollit, Ronaldinjo Gauço. Bëhet fjalë për një

Iniesta përsërit golin nga “Stemford Brixh”, brenda 5 ditëve shënon edhe golin e dytë (VIDEO)

Legjenda e futbollit spanjoll, Andres Iniesta vazhdon të shënojë në kampionatin elitar japonez. Në harkun e 5 ditëve 34-vjeçari Iniesta shënoi edhe golin e dytë me fanellën e skuadrës së Visel Kobe. Edhe para 5 ditëve, edhe tani Andres Iniesta pranoi pasim nga ana e Lukas Podolskit. Kësaj rradhe legjenda e