Sot hidhet shorti i Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

Në Nion të Zvicrës sot do të bëhet tërheqja e shortit për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Europian. Gara elitare evropiane tashmë ka hyrë në fazën më të “nxehtë”, ku 4 skuadrat gjysmëfinaliste sot në mesdite do të mësojnë edhe kundërshtarët e radhës. Bajern Munih, Real Madrid, Liverpull dhe Roma, janë

LE, Norrkoping – Prishtina drejtëpërdrejtë në RTK

Ndeshjen e parë të Prishtinës në kuadër të eliminatoreve të Liga Evropa gjithë futbolldashësit shqiptarë do të kenë mundësinë ta ndjekin përmes Radio Televizionit të Kosovës, i cili ka marrë të drejtat për të transmetuar këtë ndeshje historike për skuadrën nga kryeqendra kosovare. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit