Vjen largimi i parë nga Llapi!

Trajneri, Blerim Bunjaku ka ndarë rrugët me Klubin Futbollistik, Llapi. Bunjaku ka qenë trajner i juniorëve të skuadrës nga Podujeva, ndërsa lajmin për ndarjen me Llapin, Bunjaku e ka bërë të ditur përmes profilit të tij zyrtarë në “facebook”, ku ndër të tjerash ka shkruar: “Te nderuar shokë, dhe ju kolegë,

Llapi “blindon” portën, transferon gardianin nga Afrika e Jugut

Llapi ka arritur marrëveshje së fundmi me “gardianin” nga Afrika e Jugut, Steven Hofman, shkruan “Gazetasheshi.com”. 26 vjeçari prej ditësh i është bashkuar ekipit llapjan, megjithëse ende nuk është prezantuar nga klubi. Informacionin e ka konfirmuar vetë Hoffman, i cili në “Zahir Pajaziti” ka ardhur me sygjerimin e zëvendës trajnerit, Alan

Llapi transferon mesfushorin kampion të Feronikelit

Skuadra e Llapit gjatë ditës së sotme ka arritur marrëveshje me mesfushorin gjakovar të Feronikelit, Albutrint Morina, raporton “Gazetasheshi”, përcjellë “infOSport.mk”. Mesfushori ka qenë pjesë e Feronikelit në vitet e fundit, ku u shpall edhe kampion bashkë me strategun shkupjan Zekirja Ramadani. Edhe pse kontrata e tij me skuadrën nga Drenasi ishte

Xhelil Abdulla ndahet me KF Llapin

Mbrojtësi tetovarë, Xhelil Abdulla nuk do të jetë pjesë e KF Llapit nga Podujeva në vazhdim të sezonit në elitën e futbollit kosovarë, njofton “infOSport.mk”. Duke parë skuadrën jashta objektivave të vendosura para fillimit të sezonit, lojtari ka kërkuar largimin, duke gjetur gjuhë të përbashkët me drejtuesit e Llapit për ndërprerje