SuperKupa e Kosovës do luhet në Turqi!

Finalja e SuperKupës së Kosovës midis Ballkanit dhe Llapit do të luhet me 21 janar në Antalia të Turqisë, raporton “infOSport.mk”. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit të Kosovës, duke pasur parasysh se në këtë periudhë që të dyja këto skuadra do të zhvillojnë fazën e përgatitjeve në qytetin bregdetar turk. Kujtojmë

Drita e Nuhiut demoloi Llapin e Batatinës, i afrohet Gjilanit kryesues të Ramadanit në renditje (VIDEO)

Drita e Ardian Nuhiut të shtunën si vendas me shifrat 4:0 mundi Llapin e Bahit Tatatinës, duke i shkaktuar kështu një ndër disfatat më të rënda skuadrës nga Podujeva, njofton “infOSport.mk”. Me këtë fitore, Drita e Gjilanit iu afrua skuadrës rivale të qytetit Gjilanit në renditje, skuadër kjo që aktualisht mban

“Ballistët” të enjten në Prishtinë në përkrahje të Llapit! Asgjë nuk mund të arsyetohet, kur është në pyetje gjaku dhe kombi shqiptar

Skuadra kosovare e Llapit pritet të ketë mbështetje të madhe të enjten mbrëma në ndeshjen e kthimit të rrethit të parë kualifikues në kuadër të Ligës së Konferencës kundër skuadrës malaezez ët Buduçnostit. Ekipi i Tahir Batatinës nuk u prit edhe aq mirë në Podgoricë, aty ku tifozët e Buduçnos “Varvari”